Diaconale collecte 30 mei 2019 (Hemelvaart)

De diaconale collecte op Hemelvaartsdag, 30 mei, is bestemd voor stichting Edukans.

Edukans is dé ontwikkelingsorganisatie voor onderwijs. Wereldwijd gaan 264 miljoen kinderen en jongeren niet naar school of ze stoppen voortijdig. Onderwijs geeft kinderen vaardigheden waarmee ze aan een goede toekomst kunnen bouwen. Daarom werken wij iedere dag aan beter onderwijs in ontwikkelingslanden.

Onderwijs, de kans van je leven
Een kind dat leert, is een kind met kansen. Want op school leer je veel meer dan lezen, schrijven en rekenen. Je leert er voor jezelf opkomen. Vriendschappen aangaan en relaties ontwikkelen. Zuinig zijn op je lichaam. En natuurlijk: je talenten ontwikkelen. Wat je op school leert, is voor altijd.

Edukans werkt in ontwikkelingslanden aan het best mogelijke onderwijs voor kinderen en jongeren. Onderwijs op veilige scholen met goede docenten en vakopleidingen met zicht op werk.

Onze speerpunten
We werken aan de hand van drie speerpunten om kinderen en jongeren in ontwikkelingslanden de beste kansen te geven. Daarbij houden we altijd rekening met gelijke rechten voor jongens en meisjes.

  • Basisonderwijs van goede kwaliteit.
  • Banen voor jongeren.
  • Onderwijs in noodsituaties.